AB vatandaşlarının eşleri için vize

118
0
blue flag on pole near building

Avrupa Birliği (AB) vatandaşları, Avrupa Ekonomik Topluluğu (AET) vatandaşları ve İsviçre vatandaşları için Almanya’da yaşayan eşlerine verilen vize konusunda belirli şartlar bulunmaktadır. Özellikle eşlerin serbest dolaşım hakkı devreye girmektedir ve daha farklı ve kolay şartlar söz konusu olabilmektedir. Bu konuda daha ayrıntılı bilgiye www.ekiba.de/migration adresinden “Serbest dolaşım hakkı” başlığı altında ulaşabilirsiniz. Eğer herhangi bir sorunuz varsa, danışma merkeziyle iletişime geçmeniz önerilir.

Belçika, Hırvatistan, İsveç, Bulgaristan, Letonya, Slovakya, Danimarka, Litvanya, Slovenya, Almanya, Lüxemburg, İspanya, Estonya, Malta, Çek Cumhuriyeti, Finlandiya, Hollanda, Macaristan, Fransa, Avusturya, Birleşik Krallık, Yunanistan, Polonya, Kıbrıs Rum Kesimi, İrlanda, Portekiz, İtalya, Romanya gibi Avrupa Birliği üyesi ülkelerin vatandaşları ve ayrıca Norveç, İzlanda, Lichtenstein ve İsviçre vatandaşları için özel uygulamalar mevcuttur. Bu ülkelerin vatandaşları, çocukları ve 18 yaşın altındaki çocukların ebeveynleri için daha kolay şartlar ve serbest dolaşım hakkı söz konusu olabilmektedir. Ancak yine de belirli şartlar yerine getirilmelidir. Detaylı bilgi için ilgili resmi makamlarla iletişime geçmeniz faydalı olacaktır.

Azat Oğuz
WRITTEN BY

Azat Oğuz

Merhaba! Ben Azat Oğuz ve bu sayfa, kariyer ve meslekler hakkında bilgilendirici içerikler sunarak insanların iş hayatı konusunda daha bilinçli kararlar almalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Adana'da doğdum ve hayatım boyunca birçok farklı meslekte çalışma fırsatı buldum. Kariyerim boyunca onlarca farklı işte çalıştım ve bu sayede birçok farklı meslek dalında tecrübe edindim. Almanya'da yaşıyorum.

YouTube kanalım "Çalışan Adam" adıyla aktif olarak meslek grupları hakkında bilgilendirici içerikler sunuyorum. Amacım, insanların kariyer planlama konusunda daha bilinçli kararlar almalarına yardımcı olmak ve iş hayatında başarılı olmalarına katkıda bulunmak.

Bu sayfada, meslekler hakkında bilgi edinmenin yanı sıra, benimle iletişim kurarak sorularınızı ve önerilerinizi paylaşabilirsiniz. Teşekkürler!"

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cookie Consent with Real Cookie Banner