Almanyada oto yıkama işinde çalışmak?

480
2

Almanya’da oto yıkama işinde çalışanlar haftanın 5 günü ortalama 8 saat çalışıyorlar. Genellikle bu işte çalışanlar 2000 ila 2500 arasında brüt maaş alıyorlar. Yorucu bir meslek, kışları eğer ki dışarıda çalışıyorsanız yorucu olabilir. Bunların dışında bu meslekte bir sürü farklı çeşit kimyasallarla çalışıyorsunuz. Bu meslekte Almanya’da okuyabileceğiniz herhangi bir eğitim yoktur. Genellikle mesleği öğrenenler ustalaşmış kişilere bakarak öğreniyorlar ve kısa sürede öğrenilebiliyor. Almanyada maalesef istediğiniz her yere araba temizlik firması açamazsınız. Kimyasal ilaçlar kullanıldığı için uygun altyapıya sahip bir yer kiralamanız yada kendiniz yaptırmalısınız.

Almanya’da ben bu işte yaklaşık 2 sene çalıştım açıkçası iş benim için kolaydı günde 4 araba komple temizlememiz yetiyordu. Bizler aldığımız arabaların yıkamasından tutun iç temizliğine ve cilalayıp parlatmasına kadar her şeyi yapıyorduk. Bunların dışında firmada genellikle ekstradan fazladan mesai yapma fırsatımızda oluyordu. Yukarıda da anlattığım gibi kışları araba yıkamak insanı zorluyordu bazen de köpek kılları bunların dışında çok fazla zorlanmadım.

Eğer ki sizde böyle bir firmada çalışmak isterseniz araba satış firmalarını arayıp işçi lazım olup olmadığını sorabilirsiniz yada direk internet üzerindeki iş arama siteleri aracılığı ile firma bulabilirsiniz.

Azat Oğuz

Azat Oğuz
WRITTEN BY

Azat Oğuz

Merhaba! Ben Azat Oğuz ve bu sayfa, kariyer ve meslekler hakkında bilgilendirici içerikler sunarak insanların iş hayatı konusunda daha bilinçli kararlar almalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Adana'da doğdum ve hayatım boyunca birçok farklı meslekte çalışma fırsatı buldum. Kariyerim boyunca onlarca farklı işte çalıştım ve bu sayede birçok farklı meslek dalında tecrübe edindim. Almanya'da yaşıyorum.

YouTube kanalım "Çalışan Adam" adıyla aktif olarak meslek grupları hakkında bilgilendirici içerikler sunuyorum. Amacım, insanların kariyer planlama konusunda daha bilinçli kararlar almalarına yardımcı olmak ve iş hayatında başarılı olmalarına katkıda bulunmak.

Bu sayfada, meslekler hakkında bilgi edinmenin yanı sıra, benimle iletişim kurarak sorularınızı ve önerilerinizi paylaşabilirsiniz. Teşekkürler!"

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 thoughts on “Almanyada oto yıkama işinde çalışmak?

  1. Almanya araba yıkama iş arıyorum

  2. Almanya kalıyorum oto yıkama da çalışmak istiyorum

Cookie Consent with Real Cookie Banner